Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

InPost dla środowiska

2020-06-24
InPost dla środowiska

Paczkomaty są ECO

Paczkomaty 24/7 to rewolucyjny system skrytek pocztowych, który pozwala na zwiększenie wydajności dostaw, przy jednoczesnym zminimalizowaniu produkcji śladu węglowego.

  • Dostarczając przesyłki w jedno miejsce – do Paczkomatu, przyczyniamy się do zmniejszenia ilości korków oraz hałasu, związanego z transportem, a co za tym idzie do ograniczenia emisji spalin. Kurier jest w stanie w tym samym czasie dostarczyć aż dziesięciokrotnie więcej paczek!
  • Badania pokazują, że zamawiający nie jadą celowo do Paczkomatu, aby odebrać paczkę. Dzięki dogodnemu umiejscowieniu maszyn (blisko osiedli i centrów handlowych) oraz ich całodobowej dostępności, odbierają swoje przesyłki po drodze z pracy lub sklepu, nie generując dodatkowych ruchów samochodem. Paczkomaty rozwiązują problem ostatniej mili i wspierają proekologiczne postawy!

Jak Ty możesz pomóc?

1. Przespaceruj się do Paczkomatu

Bądź fit! Zostaw samochód w domu i zrób sobie krótki spacer do Paczkomatu, aby nadać lub odebrać paczkę. Nie tylko zadbasz o swoje zdrowie i sylwetkę, ale również przyczynisz się do ograniczenia emisji szkodliwych spalin!

2. Nadaj opakowaniom drugie życie

Jeśli masz w domu stare opakowanie, które odpowiada rozmiarem przesyłce, wykorzystaj je ponownie! Wystarczy, że usuniesz etykietę, która wcześniej znajdowała się na opakowaniu.

3. Nie pakuj powietrza

Z naszych obserwacji wynika, że w każdym transporcie 40% stanowi pusta, niewykorzystana przestrzeń w kartonach. Pakując przesyłkę, dobieraj opakowanie niewiele większe od wysyłanego przedmiotu. Dzięki temu przewieziemy więcej paczek w jednym kursie, redukując emisję CO₂.Paczkomaty są EKO

Dowiedz się, dlaczego. Mamy na to twarde dowody!

Millenialsi wybierają Paczkomaty

Paczkomaty odpowiadają na problem ostatniej mili, a jednocześnie są rozwiązaniem, po które coraz chętniej sięgają konsumenci pokolenia Y, dokonujący zakupów online.

Aż 95% redukcji CO2

Wyniki ekspertyzy wykonanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie nie pozostawiają wątpliwości: dostarczenie przesyłki do Paczkomatu InPost może zredukować emisję dwutlenku węgla nawet o 95% i zmniejszyć zużycie paliwa o ponad 21 mln litrów rocznie!

Blisko domu i po drodze z pracy

Paczkomaty wspierają proekologiczne postawy: odbierający przesyłki korzystają z Paczkomatów głównie przy okazji „załatwiania innych spraw”. Aż 62% respondentów odbiera przesyłki po drodze: do pracy, szkoły, sklepu, stacji benzynowej.

pixel